Tarjetas de negocio en línea
Paweł Choła, 2021-12-15 12:00:00
Tabla de contenido
Las tarjetas de negocio elegantes y creativas dan una muy buena imagen a la empresa y representan su profesionalismo en muchos niveles. A la hora de elegirlos hay que fijarse en el tamaño y la forma, así como en el tipo de papel o acabado con el que se decorarán. Sin embargo, recuerde que en 2021 una tarjeta de negocio estándar no es suficiente y, por lo tanto, vale la pena encargarse de su propio proyecto adaptado a nuestras necesidades y expectativas individuales.
Jak wybrać wizytówki online?
Wybór wizytówek do firmy powinniśmy uzależnić od rozmiaru, kształtu, papieru, uszlachetnień, treści oraz stylu i konkretnych kolorów. Mogą one być wykonane zarówno przy użyciu gotowych szablonów, które znajdziemy w sieci, jak i indywidualnych projektów opracowanych na zamówienie. Naszym zdaniem wyjątkowe wizytówki charakteryzują się barwami przyciągającymi uwagę, często niestandardowym papierem i wyraźną czcionką nawiązującą do charakterystyki naszej marki.
Zaprojektuj własne wizytówki
Zanim udzielimy niezbędnych rad dot. projektowania wizytówek, podkreślimy, że nieprawidłowo zaaranżowany lub wydrukowany identyfikator naszego przedsiębiorstwa przyniesie więcej szkód, niż korzyści.
Otóż mamy dwie opcje - klienci będą nas postrzegać jako profesjonalistów lub amatorów, którzy nie dbają o renomę własnego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, o osoby zainteresowane oferowanymi produktami, bądź usługami. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wizytówek online!
Rozmiar i kształt
Standardowe wizytówki plasują się w granicach 85 × 55 mm lub 90 × 50 mm. Wówczas zmieszczą się one w każdym portfelu lub wizytowniku. Jeśli natomiast zależy nam na przystępnej cenie, rekomendujemy wybór prostokątnego identyfikatora z dowolną grafiką (np. logotypem firmy) i odpowiednią treścią.
Nieco droższe, ale bardziej skuteczne są wizytówki o niestandardowych kształtach z ostrymi lub zaokrąglonymi rogami. Przed ostateczną decyzją zakupową należy jednak przemyśleć, czy konkretny kształt odzwierciedla specyfikę naszej branży, przykładowo:
- pasieka - wizytówka nawiązująca kształtem do plastra miodu.
- kawiarnia - wizytówka nawiązująca kształtem do filiżanki.
- siłownia - wizytówka nawiązująca kształtem do ciężarka.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niecodzienne rozmiary wiążą się z wyższą ceną, jednak właścicielom powinno zależeć, aby identyfikatory zapadły klientom w pamięć — wówczas istnieje szansa, że będą oni bardziej zainteresowani oferowanymi rozwiązaniami.
Papier i uszlachetnienia
Do personalizacji wizytówek najczęściej wykorzystuje się papier ozdobny lub kredowy o gramaturze 350 g/m2. Jest to przystępne rozwiązanie, jednak uważamy, że nieco większe rozmiary również mogą okazać się „strzałem w dziesiątkę" — zależy to od naszych indywidualnych założeń i oczekiwań.
Wizytówki dzielimy na drewniane, metalowe i papierowe. Trzecia opcja wyróżnia się ogromną różnorodnością, ponieważ papier uszlachetnimy na wiele sposobów, co zwiększy jego wytrzymałość i odporność przykładowo na czynniki zewnętrzne. Poniżej przedstawiamy 3 możliwości uszlachetniania papieru:
- laminowanie - pokrycie wizytówki bardzo cienką warstwą folii;
- tłoczenie - uwypuklenie konkretnego elementu wizytówki;
- złocenie lub srebrzenie - pokrywanie wybranych elementów wizytówki złotą lub srebrną folią.
Warto również wspomnieć o błyszczącym lakierze UV, który sprawia, że identyfikatory łatwo zapamiętać, dzięki bardziej widocznym popryskanym elementom (np. logo, imię i nazwisko, numer telefonu).
Styl i kolory
Druk wizytówek nie może się odbyć bez wyboru odpowiedniego stylu i kolorów. Osobiście rekomendujemy stosowanie barw charakterystycznych dla danej marki, aczkolwiek żółty, zielony i czerwony będą mile widziane, bowiem nakłaniają do działania (są elementem CTA). W tym punkcie nie doradzimy nic więcej, ponieważ dobór stylu wizytówki i kolorów jest kwestią bardzo indywidualną, która powinna bazować na Twoich preferencjach projektowych.
Treść
Profesjonalne wizytówki zawierają imię i nazwisko, nazwę i logotyp firmy, dane kontaktowe (np. e-mail, numer telefonu), a także adres strony i siedziby przedsiębiorstwa. Aspektem przyciągającym uwagę klientów są również krótkie slogany opisujące oferowane usługi, przykładowo:
- stylizacja rzęs i brwi,
- wymiana opon,
- profesjonalne naprawy skrzyń biegów,
- pedicure i manicure,
- konserwacja rowerów.
Po kompleksowym zaprojektowaniu firmowych identyfikatorów warto również zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie druku laminatem, który oprócz ochrony gwarantuje większe nasycenie kolorów i lekki połysk.
Jak wręczać wizytówki? - 5 kluczowych zasad
Inwestycja w profesjonalne wizytówki zwiększy autorytet Twojej firmy w oczach klientów i sprawi, że zostanie ona zapamiętana na dłużej. Warto jednak wiedzieć, jak i kiedy należy je wręczać, ponieważ złe podejście do tego tematu może skutkować brakiem szacunku wobec interesantów. Poniżej przedstawiamy 5 kluczowych zasad przekazywania wizytówek.
- zasada 1 - wizytówkę powinna wręczyć osoba z wyższą rangą.
- zasada 2 - po otrzymaniu wizytówki należy wykazać zainteresowanie i zadać minimum jedno pytanie dot. konkretnej firmy (wizytówki nie powinniśmy chować od razu do kieszeni, ponieważ w ten sposób wykażemy brak szacunku do drugiej osoby).
- zasada 3 - wizytówkami wymieniamy się tuż przed spotkaniem lub po jego zakończeniu (w trakcie tzw. meetingu jest to mało profesjonalne).
- zasada 4 - otrzymaną wizytówkę wkładamy do wewnętrznej kieszeni torebki lub marynarki (wrzucenie jej do kieszeni spodni jest nieeleganckie).
- zasada 5 - wręczana wizytówka musi być zwrócona tekstem w stronę naszego rozmówcy (dzięki temu odbiorca będzie mógł łatwo przeczytać najważniejsze informacje).
Jeśli nie mamy przy sobie wizytownika, ponieważ o nim zapomnieliśmy — powinniśmy przeprosić i powiedzieć, że prześlemy wszelkie dane kontaktowe na maila natychmiast po spotkaniu (warto podać konkretną godzinę). Niestety w oczach potencjalnego klienta wygląda to bardzo nieprofesjonalnie. Odbieramy sobie wówczas możliwość zrobienia dobrego wrażenia na rozmówcy
FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane w tematyce wizytówek online.
#1 Ile kosztuje zaprojektowanie wizytówki?
Zaprojektowanie wizytówki kosztuje zazwyczaj od 30 do 280 zł. Ostateczna cena zależy od stopnia zaawansowania projektu, a także czasu poświęconego na wykonanie pracy przez wybranego specjalistę.
#2 Ile kosztuje wydrukowanie wizytówek?
Cena druku wizytówek jest uzależniona przede wszystkim od papieru i uszlachetnień, a także ich rozmiaru i kształtu. Możemy jednak przyjąć, że wydrukowanie papierowego identyfikatora firmy kosztuje w granicach od 2 do 20 zł za sztukę (kwoty mogą ulec zmianie, w zależności od ilości zamówionego towaru).
Fuentes
https://99designs.com/blog/logo-branding/business-card-cost/https://www.crowdspring.com/cost-of-design/business-card-cost/
https://taskshift.com/blogs/article/answering-the-elusive-question-how-much-to-charge-for-business-card-design
https://www.fastcompany.com/90363771/how-to-give-out-your-business-card-without-seeming-like-a-jerk
https://www.instantprint.co.uk/printspiration/marketing-with-print/our-top-5-creative-ways-of-handing-out-business-cards
https://www.freelogoservices.com/blog/2018/03/27/best-places-to-leave-business-cards/
https://www.european-business.com/tips/business-etiquette-how-to-handle-a-business-card-correctly
https://99designs.com/blog/logo-branding/how-to-design-business-card/
https://www.creativebloq.com/graphic-design/how-design-business-card-10-top-tips-9134291